Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Decembris >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3456789
DEINSTITUCIONALIZĀCIJAS PROCESĀ TALSU NOVADĀ INFRASTRUKTŪRAS PILNVEIDĒ INVESTĒS VAIRĀK
10
SKRUNDĀ PROJEKTA “ DZĪVE TĪRĀKĀ VIDĒ - LABĀKAI NĀKOTNEI” IETVAROS IZVEIDO LAUKUMU
11
UNIKĀLĀ PASĀKUMĀ TIEKAS NO ĀRVALSTĪM UZ DZĪVI LIEPĀJĀ ATGRIEZUŠĀS ĢIMENES 11.decembrī
12
NOTICIS TREŠAIS SEMINĀRS APMĀCĪBU CIKLĀ "KURŠI. TŪRISMA PRODUKTA VEIDOŠANA" 10.
13
SEMINĀRĀ ROJĀ TIKĀS KURZEMES PAŠVALDĪBU TERITORIJAS PLĀNOTĀJI 11.decembrī Rojas
14
1516
17181920212223
24252627282930
31
Saredzi citādāk

 

"SAREDZI CITĀDĀK"
PASĀKUMS SABIEDRĪBAS INFORMĒŠANAI UN IZPRATNES VEICINĀŠANAI

28.novembrī Saldū notiks pasākums sabiedrības informēšanai un izpratnes veicināšanai “Saredzi citādāk”.  Pasākums tiek organizēts Interreg Latvijas- Lietuvas pārrobežu programmas projekta Nr.LLI-212 ietvaros. Šis projekta laikā ir jau otrais pasākums, kura mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību cilvēku ar īpašām vajadzībām, īpaši redzes invalīdu un cilvēku ar redzes traucējumiem vajadzībām un iespējām.

Pasākuma laikā notiks diskusija ar devīzi “Zināt, ka var saredzēt, sajust, sadzirdēt citādāk”, bet vēlāk Kalpaka laukumā neredzīgo cilvēku palīglīdzekļus demonstrēs Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvji. Projekta īstenotāji cer, ka ar šo pasākumu palīdzību tiks pievērsta uzmanība cilvēku ar redzes traucējumiem situācijai Saldū. Padomāsim kopā, vai esam pietiekami redzīgi, lai saskatītu šos cilvēkus mums līdzās, ikdienā?
 
 


PROJEKTS “SAREDZI CITĀDĀK”
(projekta nosaukums angliski “See Another Way”, akronīms “I See”)
Projekta numurs: LLI-212


PROJEKTA AKTIVITĀTES 2018. GADA OTRAJĀ PUSĒ

Projekta “Saredzi citādāk”, LLI-212 otrais gads ir aktivitātēm bagāts, jo projektā notiek speciālistu apmācības. Augustā apmācības notika Aizputē un Priekulē, kur pašvaldību speciālisti apguva tēmas „Cilvēku ar redzes traucējumiem labāka izprašana, stiprinot emocionālo inteliģenci” un "Informācijas un pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar redzes traucējumiem".
 
   

Septembrī un novembrī kopā vairāk kā 70 speciālisti piedalījās apmācībās „Pieredzes apgūšana “Kā dzīvo cilvēks ar redzes traucējumiem” izmantojot kanisterapiju. Mācībās piedalījās divi cilvēka labākie draugi- Austrālijas ganu suns Alfijs un mazā palīdze Poga, kas kopā ar savu saimnieku Ingaru Gudermani četru dienu garumā Liepājā un Rokaižos, Aizputes novadā dažādu jomu speciālistiem stāstīja un mācīja par četrkājaino draugu iespējām cilvēku ar redzes un cita veida traucējumiem dzīves kvalitātes uzlabošanā. Liepājas mācībās piedalījās arī projekta partneri no Lietuvas, Kretingas un Klaipēdas, kas ļoti atzinīgi novērtēja apmācības un jauniegūtās zināšanas.
 
   

Septembrī un oktobrī apmācības notika Grobiņā un Pāvilostā, kur tika apgūta tēma „Vides pielāgošana saskaņā ar universālo dizainu cilvēkiem ar redzes traucējumiem”. Šīs apmācības apmeklēja arī būvniecības nozares specialisti, būvvaldes arhitekti un citi pakalpojumu sniedzēji, kas ikdienā  ne tikai apkalpo cilvēkus ar īpašām vajadzībām, bet arī piedalās plānošanā un lēmumu pieņemšanā attiecībā uz vides pielāgošanas jautājumiem. Kopā Kurzemē notikušas 10 apmācības un savu kvalifikāciju paaugstinājuši 200 dažādu jomu speciālisti.
  
   

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče
Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu


AICINA UZ MĀCĪBU KURSIEM PAR VIDES PIELĀGOŠANU CILVĒKIEM AR REDZES TRAUCĒJUMIEM, KĀ ARĪ VIŅU LABĀKU IZPRAŠANU, STIPRINOT EMOCIONĀLO INTELIĢENCI


 
Kurzemes plānošanas reģions, projekta "Saredzi citādāk", LLI-212 ietvaros, laipni aicina piedalīties divu dienu mācību kursos „Vides pielāgošana saskaņā ar universālo dizainu cilvēkiem ar redzes traucējumiem” un „Cilvēku ar redzes traucējumiem labāka izprašana, stiprinot emocionālo inteliģenci” š.g. 6. un 7.novembrī Ventspilī

Kursu saturs paredz apgūt zināšanas un prasmes par aktuāliem vides pieejamības jautājumiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Sniedz sistemātisku pārskatu par vides, pakalpojumu, produktu un informācijas pieejamību kā vienlīdzīgu iespēju respektēšanu ikvienam sabiedrības loceklim. Kursu programma rosinās izprast universālā dizaina būtību un tā 7 principus, atbilstošus normatīvos aktus, ārējās un iekšējās vides iekārtošanas ieteikumus atbilstoši vides pieejamības vadlīnijām. Palīdzēs apzināt un lauzt sabiedrības un individuālos stereotipus, aizspriedumus par cilvēkiem ar invaliditāti. Sniegs ieskatu medicīniskā un sociālā domāšanas modeļos, kas ietekmē attieksmes veidošanos pret problēmu risināšanu, kas skar cilvēkus ar redzes invaliditāti. Pievērsīs uzmanību uz izpratni vērstai komunikācijai, ģimenes un citu līdzcilvēku atbalsta nozīmei veiksmīgai adaptācijai un integrācijai sabiedrībā. 

Vienlaikus tiks piedāvāta iespēja piedalīties mācību ekskursijā, lai izvērtētu ārējās un iekšējās vides pieejamību cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Diskusijas un labās prakses piemēri mudinās veidot veiksmīgu komunikāciju starp pakalpojumu sniedzējiem un cilvēkiem ar redzes invaliditāti.
 
Kursus vadīs Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis un lektora asistente Daiga Skudra.

Pēc apmācībām, dalībnieki saņems apliecinājumu par lekciju noklausīšanos.
  
Tehniska informācija par apmācībām:
 • Datumi: 2018.gada 6. un 7. novembris
 • Laiki: 6.novembrī no plkst. 9.45 līdz 17.00; 7.novembrī no plkst. 9.00 līdz 15.00.
 • Vieta: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks.

Pieteikšanās līdz 2018. gada 5. novembra plkst. 12.00rakstot uz laura.pakule@kurzemesregions.lv vai reģistrējoties: http://www.kurzemesregions.lv/seminars

Dalība apmācībās ir bez maksas. Apmācībās tiks nodrošināta ēdināšana. Vajadzības gadījumā tiek nodrošinātas arī naktsmājas.

Neskaidrību un jautājumu gadījumā, laipni aicināti sazināties ar projekta vadītāju Lauru Pakuli-Krūči pa e-pastu: laura.pakule@kurzemesregions.lv
 


„VIDES PIELĀGOŠANA SASKAŅĀ AR UNIVERSĀLO DIZAINU CILVĒKIEM AR REDZES TRAUCĒJUMIEM” Š.G. 25. UN 26. OKTOBRĪ PĀVILOSTĀ.

Kurzemes plānošanas reģions, projekta ”Saredzi citādāk” LLI-212 ietvaros, rīko apmācības speciālistiem un uzaicina sociālo pakalpojumu sniedzējus, īpaši valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekus piedalīties divu dienu mācībās „Vides pielāgošana saskaņā ar universālo dizainu cilvēkiem ar redzes traucējumiem” š.g. 25. un 26. oktobrī Pāvilostā.

Apmācību saturs paredz apgūt zināšanas un prasmes par aktuāliem vides pieejamības jautājumiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem, sniedz sistemātisku pārskatu par vides, pakalpojumu, produktu un informācijas pieejamību kā vienlīdzīgu iespēju respektēšanu ikvienam sabiedrības loceklim.

Apmācību programma rosinās izprast universālā dizaina būtību un tā 7 principus, atbilstošus normatīvos aktus, ārējās un iekšējās vides iekārtošanas ieteikumus atbilstoši vides pieejamības vadlīnijām. Piedāvās iespēju piedalīties mācību ekskursijās, lai izvērtētu ārējās un iekšējās vides pieejamību.
Diskusijas un labās prakses piemēri mudinās veidot veiksmīgu komunikāciju starp pakalpojumu sniedzējiem un cilvēkiem ar redzes invaliditāti.
Kursus vadīs Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis un lektora asistente Daiga Skudra.

Tehniska informācija par apmācībām:

 • Datumi: 2018.gada 25. un 26. oktobris (divas dienas)
 • Laiki:25. oktobrī no 10:00 līdz 17:00; 26. oktobrī no 10:00 līdz 17:00.
 • Vieta: Dzintaru iela 73a, Pāvilosta.

Dalība apmācībās ir bez maksas. Apmācībās tiks nodrošināta ēdināšana. Par apmācību noklausīšanos tiks saņemts apliecinājums.


 
Mācībām reģistrēties līdz 2018. gada 24. oktobra plkst. 16:00.

Pielikumā: Dienas kārtība abām apmācību dienām.

Neskaidrību un jautājumu gadījumā, laipni aicināti sazināties ar projekta vadītāju Lauru Pakuli-Krūči pa e-pastu: laura.pakule@kurzemesregions.lv.


11. - 12. OKTOBRĪ GROBIŅĀ AICINĀM UZ APMĀCĪBĀM „VIDES PIELĀGOŠANA SASKAŅĀ AR UNIVERSĀLO DIZAINU CILVĒKIEM AR REDZES TRAUCĒJUMIEM" 
 
Kurzemes plānošanas reģions, projekta ”Saredzi citādāk” LLI-212 ietvaros, rīko apmācības speciālistiem un uzaicina sociālo pakalpojumu sniedzējus, īpaši valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekus piedalīties divu dienu mācībās „Vides pielāgošana saskaņā ar universālo dizainu cilvēkiem ar redzes traucējumiem” š.g. 11. un 12. oktobrī Grobiņā.

Apmācību saturs paredz apgūt zināšanas un prasmes par aktuāliem vides pieejamības jautājumiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem, sniedz sistemātisku pārskatu par vides, pakalpojumu, produktu un informācijas pieejamību kā vienlīdzīgu iespēju respektēšanu ikvienam sabiedrības loceklim. Apmācību programma rosinās izprast universālā dizaina būtību un tā 7 principus, atbilstošus normatīvos aktus, ārējās un iekšējās vides iekārtošanas ieteikumus atbilstoši vides pieejamības vadlīnijām. Piedāvās iespēju piedalīties mācību ekskursijās, lai izvērtētu ārējās un iekšējās vides pieejamību. Diskusijas un labās prakses piemēri mudinās veidot veiksmīgu komunikāciju starp pakalpojumu sniedzējiem un cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Kursus vadīs Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis un lektora asistente Daiga Skudra.
 
Tehniska informācija par apmācībām:
 • Datumi: 2018.gada 11. un 12. oktobris (divas dienas)
 • Laiki:11. oktobrī no 9.00 līdz 16.00; 12. oktobrī no 10.00 līdz 17.00.
 • Vieta: Grobiņas sporta centrs, M. Namiķa iela 2b, Grobiņa.

Dalība apmācībās ir bez maksasApmācībās tiks nodrošināta ēdināšana. Par apmācību noklausīšanos tiks saņemts apliecinājums.
 
 
Pieteikšanās rakstot uz laura.pakule@kurzemesregions.lv  vai Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā līdz 2018. gada 9.oktobrim, plkst. 16.00.
 
Neskaidrību un jautājumu gadījumā, laipni aicināti sazināties ar projekta vadītāju Lauru Pakuli-Krūči pa e-pastu: laura.pakule@kurzemesregions.lv.
27. - 28. SEPTEMBRĪ TALSOS AICINĀM UZ APMĀCĪBĀM „PIEREDZES APGŪŠANA "KĀ DZĪVO CILVĒKS AR REDZES TRAUCĒJUMIEM", IZMANTOJOT KANISTERAPIJU" 
 
 
Kurzemes plānošanas reģions, projekta ”Saredzi citādāk” LLI-212 ietvaros, rīko apmācības speciālistiem un uzaicina sociālo pakalpojumu sniedzējus, īpaši sociālo pakalpojumu/sociālās rehabilitācijas iestāžu darbiniekus piedalīties divu dienu mācībās „Pieredzes apgūšana “Kā dzīvo cilvēks ar redzes traucējumiem”, izmantojot kanisterapiju” "  š.g. 27. un 28. septembrī Talsos.

Aicinām apgūt jaunas zināšanas un prasmes mācību kursos „Kā dzīvo cilvēks ar redzes traucējumiem, izmantojot kanisterapiju”. Kursu saturs paredz iepazīstināt ar kanisterapiju kā alternatīvu rehabilitācijas metodi, tās vēsturi, pamatprincipiem un darba priekšnosacījumiem.  Tiks piedāvātas iespējas izzināt suni kā darba instrumentu kanisterapijā, piedalīties paraugdemonstrējumos ar speciāli apmācītiem kanisterapijas suņiem. Rosināsim  piedalīties diskusijās par dzīvnieku terapijas ietekmi uz sabiedrības veselību.

Lektors – kanisterapeits Ingars Gudermanis sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību.
 

Pēc apmācībām, dalībnieki saņems apliecības par lekciju noklausīšanos.
  
Tehniska informācija par apmācībām:
 • Datumi: 2018.gada 27. un 28. septembris
 • Laiki: 27.septembrī no 9.45 līdz 17.00; 28.septembrī no 9.45 līdz 17.00.
 • Vieta:  Kuršu krogs, Mācītājmuiža, Lībagu pagasts, Talsu novads, (Autoceļa Rīga - Ventspils 113. km).

Dalība apmācībās ir bez maksas. Apmācībās tiks nodrošināta ēdināšana. 
 
Pieteikšanās rakstot uz laura.pakule@kurzemesregions.lv  vai Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā līdz 2018. gada 26.septembrim, plkst. 12.00.
 
Neskaidrību un jautājumu gadījumā, laipni aicināti sazināties ar projekta vadītāju Lauru Pakuli-Krūči pa e-pastu: laura.pakule@kurzemesregions.lv.

Kurzemes plānošanas reģions, projekta ”Saredzi citādāk” LLI-212 ietvaros, rīko apmācības speciālistiem un uzaicina sociālo pakalpojumu sniedzējus, īpaši sociālo pakalpojumu/sociālās rehabilitācijas iestāžu darbiniekus piedalīties divu dienu mācībās „Pieredzes apgūšana “Kā dzīvo cilvēks ar redzes traucējumiem”, izmantojot kanisterapiju” "  š.g. 6. un 7. septembrī Liepājā.

Aicinām apgūt jaunas zināšanas un prasmes mācību kursos „Kā dzīvo cilvēks ar redzes traucējumiem, izmantojot kanisterapiju”.
Kursu saturs paredz iepazīstināt ar kanisterapiju kā alternatīvu rehabilitācijas metodi, tās vēsturi, pamatprincipiem un darba priekšnosacījumiem. 
Tiks piedāvātas iespējas izzināt suni kā darba instrumentu kanisterapijā, piedalīties paraugdemonstrējumos ar speciāli apmācītiem kanisterapijas suņiem. Rosināsim  piedalīties diskusijās par dzīvnieku terapijas ietekmi uz sabiedrības veselību.
Lektors – kanisterapeits Ingars Gudermanis sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību.
 

Pēc apmācībām, dalībnieki saņems apliecības par lekciju noklausīšanos.
  
Tehniska informācija par apmācībām:
·  Datumi: 2018.gada 6. un 7. septembris
·  Laiki: 6.septembrī no 9:45 līdz 17:00; 7.septembrī no 9:45 līdz 17:00.
·  Vieta: Europa City Amrita Hotel Liepaja, Rīgas iela 7/9
Dalība apmācībās ir bez maksas. Apmācībās tiks nodrošināta ēdināšana. 

Neskaidrību un jautājumu gadījumā, laipni aicināti sazināties ar projekta vadītāju Lauru Pakuli-Krūči pa e-pastu: laura.pakule@kurzemesregions.lv.
 

„Cilvēku ar redzes traucējumiem labāka izprašana, stiprinot emocionālo inteliģenci” un "Informācijas un pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar redzes traucējumiem"  š.g. 28. un 29. augustā Priekulē, Peldu ielā 1 (Priekules kultūras nama ēkā).


 
Kurzemes plānošanas reģions, projekta ”Saredzi citādāk” LLI-212 ietvaros, rīko apmācības speciālistiem un uzaicina sociālo pakalpojumu sniedzējus, īpaši sociālo pakalpojumu/sociālās rehabilitācijas iestāžu darbiniekus piedalīties divu dienu mācībās „Cilvēku ar redzes traucējumiem labāka izprašana, stiprinot emocionālo inteliģenci” un "Informācijas un pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar redzes traucējumiem"  š.g. 28. un 29. augustā Priekulē, Peldu ielā 1 (Priekules kultūras nama ēkā).

Laipni aicinām piedalīties mācību kursos, kuru laikā aplūkotās tēmas rosinās apzināt un lauzt sabiedrības un individuālos stereotipus, aizspriedumus par cilvēkiem ar invaliditāti. Sniegs ieskatu medicīniskā un sociālā domāšanas modeļos, kas ietekmē attieksmes veidošanos pret problēmu risināšanu, kas skar cilvēkus ar redzes invaliditāti.
Pievērsīs uzmanību uz izpratni vērstai komunikācijai, ģimenes un citu līdzcilvēku atbalsta nozīmei veiksmīgai adaptācijai un integrācijai sabiedrībā. Būs iespēja apgūt zināšanas par sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības būtību, nozīmi un to veidiem, pēctecību un pieejamību cilvēkiem ar dažādiem traucējumiem, t.sk. redzes traucējumiem.
Tiks Izzināta sociālās rehabilitācijas procesa nozīme, saturs, tā veidi un pēctecība. Aktualizēsim sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu, starpprofesionālas un starpinstitucionālas sadarbības lomu iekļaujošas sabiedrības veidošanā.

Kursu laikā notiks mācību ekskursijas, kas motivēs dalībniekus iejusties neredzīgu un vājredzīgu cilvēku lomā pilsētvides apstākļos. Diskusijas un labās prakses piemēri mudinās veidot veiksmīgu komunikāciju starp pakalpojumu sniedzējiem un cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Pēc apmācībām, dalībnieki saņems apliecības par lekciju noklausīšanos.

Kursus vadīs Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis un lektora asistente Daiga Skudra.

Tehniska informācija par apmācībām:
 • Datumi: 2018.gada 28. un 29.augusts (divas dienas)
 • Laiki: 28.augusts no 9.45 līdz 16:45/ 29. augusts no 10.00 līdz 16:45
 • Vieta: Priekules kultūras nams, Peldu iela 1, Priekule, Priekules novads.

Dalība apmācībās ir bez maksas. Apmācībās tiks nodrošināta ēdināšana. 
Ja nepieciešama nakšņošana, tā var tikt nodrošināta, vietu skaits ierobežots, lūgums pieteikties naktsmājām laicīgi.

 
Pieteikšanās rakstot uz laura.pakule@kurzemesregions.lv  līdz 2018. gada 24.augusta plkst. 14.00.

Neskaidrību un jautājumu gadījumā, laipni aicināti sazināties ar projekta vadītāju Lauru Pakuli-Krūči pa e-pastu: laura.pakule@kurzemesregions.lv.


„Vides pielāgošana saskaņā ar universālo dizainu cilvēkiem ar redzes traucējumiem” un "Informācijas un pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar redzes traucējumiem"
  š.g. 14. un 15. augustā Aizputē, Katoļu ielā 5 (Ideju mājā).Kurzemes plānošanas reģions, projekta ”Saredzi citādāk” LLI-212 ietvaros, rīko apmācības speciālistiem un uzaicina sociālo pakalpojumu sniedzējus, īpaši valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekus piedalīties divu dienu mācībās „Vides pielāgošana saskaņā ar universālo dizainu cilvēkiem ar redzes traucējumiem” un "Informācijas un pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar redzes traucējumiem"  š.g. 14. un 15. augustā Aizputē, Katoļu ielā 5 (Ideju mājā).

Pirmās dienas apmācību saturs paredz apgūt zināšanas un prasmes par aktuāliem vides pieejamības jautājumiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem, sniedz sistemātisku pārskatu par vides, pakalpojumu, produktu un informācijas pieejamību kā vienlīdzīgu iespēju respektēšanu ikvienam sabiedrības loceklim. Apmācību programma rosinās izprast universālā dizaina būtību un tā 7 principus, atbilstošus normatīvos aktus, ārējās un iekšējās vides iekārtošanas ieteikumus atbilstoši vides pieejamības vadlīnijām. Piedāvās iespēju piedalīties mācību ekskursijās, lai izvērtētu ārējās un iekšējās vides pieejamību. Diskusijas un labās prakses piemēri mudinās veidot veiksmīgu komunikāciju starp pakalpojumu sniedzējiem un cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Otrajā dienā aktualizēs vājredzīgu un neredzīgu cilvēku vajadzības pēc informācijas un pakalpojumu pieejamības. Veicinās izpratni par cilvēku ar redzes traucējumiem informācijas ieguves veidiem un iespējām, kā arī sniegs zināšanas par informācijas pieejamības veidiem – dažādiem veidiem pilsētvidē un iekšējā vidē, interneta pieejamību, tiflotehnikas veidiem u.c.

 
Kursus vadīs Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis un lektora asistente Daiga Skudra.
 
Tehniska informācija par apmācībām:
 • Datumi: 2018.gada 14. un 15.augusts (divas dienas)
 • Laiki: 14.augusts no 9.45 līdz 16:45/ 15. augusts no 10.00 līdz 16:45
 • Vieta: "Ideju māja", Katoļu iela 5, Aizpute.
Dalība apmācībās ir bez maksas. Apmācībās tiks nodrošināta ēdināšana. 
Ja nepieciešama nakšņošana, tā var tikt nodrošināta, vietu skaits ierobežots, lūgums pieteikties naktsmājām laicīgi.
 
Pieteikšanās rakstot uz laura.pakule@kurzemesregions.lv  līdz 2018. gada 10.augusta plkst. 14.00.
 
Neskaidrību un jautājumu gadījumā, laipni aicināti sazināties ar projekta vadītāju Lauru Pakuli-Krūči pa e-pastu: laura.pakule@kurzemesregions.lv.


PROJEKTS “SAREDZI CITĀDĀK”
(projekta nosaukums angliski “See Another Way”,
akronīms “I See”)
Projekta numurs: LLI-212
 
PROJEKTĀ NOTIKUŠAS PIRMĀS SPECIĀLISTU APMĀCĪBAS
 
 Šā gada 30. un 31. maijā Kuldīgā, un 12. un 13. jūnijā Nīcā notika pirmās projekta “Saredzi citādāk” LLI-212 ietvaros paredzētās speciālistu apmācības sociālo pakalpojumu sniedzējiem. Pirmajās apmācību sesijās kopumā piedalījās 41 dalībnieks no dažādām iestādēm, sociālo dienestu darbinieki, pašvaldības iestāžu dažādu jomu speciālisti, uzņēmēji, tūrisma pakalpojumu sniedzēji, pensionāru biedrību pārstāvji, kultūras un izglītības iestāžu vadītāji. Divu dienu apmācības notika par divām tēmām: “Vides pielāgošana saskaņā ar Universālo dizainu cilvēkiem ar redzes traucējumiem” un  “Cilvēku ar redzes traucējumiem labāka izprašana stiprinot emocionālo inteliģenci”.Mācībās tika pasniegta gan teorētiskā bāze, valsts normatīvi, noteikumi un apskatītas vadlīnijas, gan notika praktiskās nodarbības, mācību ekskursijas, ēku un ārējās vides pieejamības novērtēšanas un iejušanās neredzīga cilvēka ādā, ejot ekskursijā ar aizsietām acīm, izmantojot balto spieķi.
 
 
KPR foto

Pēc apmācībām speciālisti ļoti atzinīgi novērtēja jauniegūtās zināšanas, izskanēja vērtīgas atziņas, gan kā uzlabot vidi cilvēkiem ar redzes traucējumiem, gan kā uzlabot savu kā darbinieka, darba devēja, līdzcilvēka un vienkārši sabiedrības locekļa attieksmi pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām; izskanēja atzinums, ka šādas apmācības veicina ne tikai plašāku sapratni par šo tēmu, bet kopumā spēj mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar redzes traucējumiem, palīdzot tiem iekļauties sabiedriskajā dzīvē un uzlabojot sabiedrību kopumā.
 
 
KPR foto
 
Projektā paredzētas vēl 8 divu  dienu apmācības par četrām tēmām: “Informācijas un pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar redzes traucējumiem”, “Vides pielāgošana saskaņā ar Universālo dizainu cilvēkiem ar redzes traucējumiem”, “Cilvēku ar redzes traucējumiem labāka izprašana stiprinot emocionālo inteliģenci, “Dienas aprūpes centru, sociālo pakalpojumu un sociālās rehabilitācijas nodrošināšanas iespējas cilvēkiem ar dažādiem traucējumiem, t.sk redzes traucējumiem” un “Pieredzes apgūšana “Kā dzīvo cilvēks ar redzes traucējumiem” izmantojot kanisterapiju”. Speciālistu apmācības tiks rīkotas visā Kurzemes reģiona teritorijā.

Plānotās apmācības 26. un 27.jūnijā Ventspilī tiek pārceltas uz rudeni. Vasaras otrā pusē plānotas  apmācības Aizputē un Priekulē augusta vidū un beigās, septembrī Liepājā un Saldū, savukārt oktobrī un novembrī mācības notiks Grobiņā, Pāvilostā un Talsos.

Dalība speciālistiem  apmācībās ir bezmaksas, pēc apmācību noklausīšanās dalībnieki saņems apliecinājumu par konkrētās tēmas noklausīšanos.

Par nākamajām apmācībām detalizētāka informācija sekos.
 
Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče
Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu

PROJEKTS “SAREDZI CITĀDĀK”, NR. LLI-212
 
MĀCĪBU KURSI
 „SPECIĀLISTU KOMPETENČU UZLABOŠANA DARBĀ AR CILVĒKIEM AR ĪPAŠĀM VAJADZĪBĀM, T.SK.AR REDZES TRAUCĒJUMIEM”
LLI-212 “SAREDZI CITĀDĀK” 
(“I See”)

PROJEKTĀ SĀKSIES BEZMAKSAS SPECIĀLISTU APMĀCĪBAS
 
 Šā gada maija beigās notiks pirmās projekta “Saredzi citādāk”, LLI-212 ietvaros paredzētās speciālistu apmācības sociālo pakalpojumu sniedzējiem. Tirgus izpētes rezultātā apmācības nodrošinās Liepājas neredzīgo biedrība. Pavisam kopā notiks 10 divu dienu apmācības par četrām tēmām: “Informācijas un pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar redzes traucējumiem”, “Vides pielāgošana saskaņā ar Universālo dizainu cilvēkiem ar redzes traucējumiem”, “Cilvēku ar redzes traucējumiem labāka izprašana stiprinot emocionālo inteliģenc”i, “Dienas aprūpes centru, sociālo pakalpojumu un sociālās rehabilitācijas nodrošināšanas iespējas cilvēkiem ar dažādiem traucējumiem, t.sk redzes traucējumiem” un “Pieredzes apgūšana “Kā dzīvo cilvēks ar redzes traucējumiem” izmantojot kanisterapiju”. Speciālistu apmācības tiks rīkotas visā Kurzemes reģiona teritorijā.

Pirmās apmācības notiks jau š.g. 30.un 31.maijā Kuldīgā, uz kurām aicināti sociālo pakalpojumu sniedzēji, īpaši valsts un pašvaldību darbinieki, kuri ikdienā sniedz pakalpojumus cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Pieteikšanās mācībām šeit, detalizētāka informācija pieejama rakstot uz e-pastu: laura.pakule@kurzemesregions.lv.

Nākamās apmācības plānotas 12. un 13. jūnijā Nīcā un 26. un 27.jūnijā Ventspilī. Vasaras otrā pusē plānotas  apmācības Aizputē un Priekulē augusta vidū un beigās, septembrī Liepājā un Saldū, savukārt oktobrī un novembrī mācības notiks Grobiņā, Pāvilostā un Talsos.
Dalība speciālistiem  apmācībās ir bezmaksas, pēc apmācību noklausīšanās dalībnieki saņems apliecinājumu par konkrētās tēmas noklausīšanos.
 
Informāciju sagatavoja:

Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče
Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu
LLI-212 “SAREDZI CITĀDĀK” 

PROJEKTS "SAREDZI CITĀDĀK" TIEK PREZENTĒTS SEMINĀRĀ "SOCIĀLI IEKĻAUJOŠU KOPIENU STIPRINĀŠANA LATVIJĀ SADARBĪBĀ AR ĀRVALSTU PARTNERIEM"
 
2018. gada 25. janvārī notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizētais tematiskais seminārs “Sociāli iekļaujošu kopienu stiprināšana Latvijā sadarbībā ar ārvalstu partneriem”, kas tika veltīts Eiropas Teritoriālās sadarbības ietvaros īstenotajiem projektiem Latvijā.

Semināra mērķis bija sekmēt komunikāciju un kontaktu veidošanos starp projektu īstenošanā iesaistītajām institūcijām, potenciālajiem projektu rezultātu lietotājiem un ekspertiem, veicinot projektu rezultātu pielietojumu sociālās jomas attīstībai Latvijā.

Seminārā piedalījās ap 70 dalībniekiem no visiem Latvijas reģioniem, bija pārstāvēti 14 projekti. Semināru vadīja Diāna Jakaite, Labklājības ministrijas Sociālās politikas plānošanas un attīstības departamenta direktore. Piedalījās politikas veidotāji no Labklājības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Izglītības un zinātnes un Kultūras ministrijām, kā arī plānošanas reģionu un pašvaldību pārstāvji.
 
Projekts “Saredzi citādāk” seminārā dalījās ar pieredzi par līdz šim projektā īstenoto un informēja par turpmāk plānotajām aktivitātēm sociālās jomas uzlabošanā un sabiedrības attieksmes maiņas veicināšanā Latvijā sadarbībā ar Lietuvas partneriem.
 
Vairāk informācijas par semināru pieejama šeit: http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=25557
 
Projekta prezentācija pieejama šeit:
http://www.varam.gov.lv/files/text/3_3_I%20See_prezentacija_KPR.pdf
 
Interreg Latvija-Lietuva info par semināru pieejama šeit: https://www.facebook.com/LatviaLithuaniaProgramme/posts/1686604204696074
 
 
Projekta “Saredzi citādāk” vadītāja prezentē projektu seminārā

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče
Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu
 
LLI-212 “SAREDZI CITĀDĀK” 
(“I See”)


PROJEKTA PIRMAIS PUSGADS
 
        Projekta “Saredzi citādāk”, LLI-212 pirmais pusgads ir aizvadīts. Kopš projekta uzsākšanas š.g. maijā, Kurzemes plānošanas reģions kopā ar četriem projekta partneriem- Liepājas pilsētas domi, Saldus novada pašvaldību, Klaipēdas pilsētas sociālo dienestu un Kretingas dienas aktivitāšu centru, projekta ietvaros ir organizējis projekta atklāšanas pasākumu, kurā tikās visi projekta partneri, organizācijas, kas sniedz sociālos pakalpojumus, kā arī personas ar dažāda veida traucējumiem. Pasākumā tika prezentēti projekta kopējie plānotie rezultāti, kā arī katra partnera pilsētā paredzētie konkrētie darbi un aktivitātes. Nākamais posms bija pieredzes iegūšana un tīklošanās/savstarpējas iepazīšanās pasākumi, kuru laikā partneri un citi dalībnieki (dažādas biedrības un pašvaldību iestāžu darbinieki, kas saistīti ar sociālo jomu) apmeklēja visu partneru organizācijas, iepazina to darbu un projektā plānotās aktivitātes, kopīgi izanalizēja, kas vēl uzlabojams projekta rezultātā, kā arī guva vērtīgu pieredzi un kontaktus tālākai sadarbībai.
Šobrīd katrs partneris ir uzsācis savas plānotās aktivitātes. Kurzemes plānošanas reģions uzsācis projektā plānoto speciālistu apmācību programmu izstrādes procesu, apzina apmācāmo speciālistu aktuālās vajadzības, lai sagatavotu  programmu un izplānotu apmācību ciklu.
2. decembrī Saldus novadā notika sabiedrības informēšanas pasākums, kurā bija iespēja dzirdēt Māra Ceiruļa pieredzes stāstu (Liepājas neredzīgo biedrība), iejusties neredzīgo cilvēku ikdienā, izmēģinot palīglīdzekļus – simulācijas brilles, spieķi, u.c., un baudīt Strazdumuižas internātvidusskolas audzēkņu muzikālos priekšnesumus.
 
13. novembrī Liepājas pilsētas dome kopā ar Liepājas neredzīgo biedrību, projekta ietvaros organizēja sabiedrības informēšanas pasākumu, jo šajā dienā visā pasaulē atzīmē Starptautisko neredzīgo dienu. Pasākuma ietvaros Liepājā norisinājās gājiens, kurā piedalījās cilvēki gan ar redzes, gan kustību traucējumiem. Tā laikā arī garāmgājējiem bija iespēja sajust kā pasauli uztver neredzīgs cilvēks.
 
Pārējie projekta partneri uzsākuši speciālā aprīkojumu iegādi. Kretingas dienas centrs jau iegādājis specializētu datorprogrammu, kas būs paredzēta cilvēkiem ar redzes traucējumiem un uzsācis iepirkuma procedūru mūzikas instrumentu iegādei, kuri tiks lietoti īpašās grupu nodarbībās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Par turpmāk plānotajām projekta aktivitātēm informācija tiks ievietota partneru mājas lapās, projekta programmas mājas lapā kalendāra sadaļā (http://latlit.eu), kā arī izsūtīta vietējiem medijiem. 
 
PROJEKTA MĒRĶIS
veicināt vienlīdzīgu attieksmi pret personām ar invaliditāti un uzlabot personu ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā.
 
PROJEKTA ĪSTENOTĀJS
Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar 2 Latvijas un 2 Lietuvas partneriem:
-Dienas aktivitāšu centrs, Kretinga (www.kretingosneigalieji.lt)
-Saldus novada pašvaldība (www.saldus.lv)
-Klaipēdas pilsētas sociālais dienests (www.klaipedaspc.lt)
-Liepājas pilsētas dome (www.liepaja.lv)
 
PROJEKTA ĪSTENOŠANAS ILGUMS
2017.gada 1. maijs - 2019.gada 30. aprīlis.
 
PROJEKTA FINANSĒJUMS
493 044,31 EUR (t.sk. Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi
419 087,65 EUR)

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče
Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu
 

LLI-212 “SAREDZI CITĀDĀK”
(“I See”)


AICINĀM GODINĀT STARPTAUTISKO PERSONU AR INVALIDITĀTI DIENU 3.DECEMBRĪ
 

Pasaulē ir vairāk kā miljards cilvēku (15% no cilvēces) ar dažādām īpašām vajadzībām, kam, kā ikvienam cilvēkam, ir tiesības uz pilnīgu un vienlīdzīgu cilvēktiesību realizāciju un līdzdalību sabiedrībā. Lai palīdzētu realizēt savas cilvēktiesības,  ANO 1993.gadā pieņēma Paraugnoteikumus par vienlīdzīgām iespējām cilvēkiem ar invaliditāti, saskaņā ar kuriem, cita starpā, noteiktas arī tiesības uz rehabilitāciju, atbalstu un pakalpojumiem, atpūtu un brīvo laiku, paredzot apmācību iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī iespēju ceļot un apmesties tur, kur viņi vēlas.
 

Tiesības uz tūrismu ir viena no vispārējo tiesību izpausmēm. Tūrisma pieejamība liek paskatīties uz jau esošo piedāvājumu uzlabošanu, lai tie taptu pieejami un izmantojami visiem cilvēkiem, neatkarīgi no vecuma, izskata un spējām redzēt, dzirdēt, just un pārvietoties. Kurzemes plānošanas reģiona īstenotais UniGreen projekts ir mazs, bet nozīmīgs solis dabas tūrisma pieejamības izaicinājumu risināšanas kontekstā Latvijas un Lietuvas pierobežu reģionos. UniGreen ietvaros tiek īstenotas gan vides gidu apmācības,  cita starpā gidiem apgūstot iemaņas grupu vadīšanai un darbam ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, gan citas aktivitātes dabas tūrisma pieejamības uzlabošanai. No 13 projekta ietvaros attīstāmajiem infrastruktūras objektiem, 9 tiek pielāgoti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (t.sk. cilvēkiem ratiņkrēslos un neredzīgajiem). Jau šobrīd ar projekta atbalstu Kurzemē ir izbūvēta pastaigu taka gar Ventas upi Skrundā un laipa gar jūras krastu Rojā, savukārt Lietuvā rekonstruēta skatu platforma Plateļu ezera krastā Žemaitijas Nacionālajā parkā. Visi trīs objekti ir pielāgoti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
 

 
KPR foto
 

Savukārt Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Saredzi citādāk” mērķis ir veicināt vienlīdzīgu attieksmi pret personām ar invaliditāti un uzlabot personu ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā, uzlabojot sociālo pakalpojumu pieejamību, efektivitāti un dažādību. Projekts nodrošina kompleksu risinājumu, lai uzlabotu cilvēku ar redzes traucējumiem un invaliditāti dzīves kvalitāti, samazinātu diskrimināciju un nodrošinātu labākas iespējas piedalīties pierobežas reģionu ekonomiskajā, sociālajā, politiskajā un kultūras dzīvē.
 


KPR foto
 

Starptautiskā personu ar invaliditāti diena ir ANO iniciatīva, kas tiek atzīmēta visā pasaulē. Aicinām visus izmantot šo dienu, lai rosinātu diskusijas par izaicinājumiem cilvēku ar īpašām vajadzībām iekļaušanās sabiedrībā veicināšanai, pilnībā un vienlīdzīgi izmantojot savas tiesības tādā pašā mērā kā pārējie cilvēki un ietekmējot programmas un politiku, kas iespaido viņu dzīvi. 
 

Projekts “Saredzi citādāk” un “UniGreen” tiek īstenoti ar Interreg Latvia - Lithuania Programme atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Kurzemes plānošanas reģiona
UniGreen Projekta vadītāja
Alise Lūse un
projekta "I see" vadītāja
Laura Pakule-Krūče

Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv


LLI-212 “SAREDZI CITĀDĀK”
(“I See”)
 
PROJEKTA OTRĀ DARBA GRUPAS SANĀKSME
 
25. oktobrī Liepājā notika projekta "Saredzi citādāk" LLI-212 otrā darba grupas tikšanās, kuras laikā projekta partneri apsprieda projekta pirmā pusgada sasniegtos rezultātus. Kurzemes plānošanas reģions un pārējie projekta parneri (Dienos Veiklos Centras,Liepāja, Saldus novada pašvaldība, Klaipėdos miesto socialinės paramos centras) ir uzsākuši savas plānotās aktivitātes, ir piedalījušies projekta atklāšanas pasākumā Klaipēdā, kur informēja plašāku sabiedrību par projektā plānotajiem rezultātiem -vides pieejamības un dzīves kvalitātes uzlabošanu cilvēkiem ar redzes traucējumiem; kopā ar Kurzemes pašvaldību pārstāvjiem devušies pieredzes apmaiņas braucienā viens pie otra, kopā divu dienu laikā apmeklējot visas projekta partneru organizācijas un citas iestādes, kas nodrošina sociālos pakalpojumus Latvijā un Lietuvā, kā arī uzsākuši savas, kā projektu partneru, aktivitātes. 
Tikšanās laikā projekta partneri apsprieda arī nākamā pusgadā īstenojamās aktivitātes, par kurām plašāka informācija būs pieejama pirms to realizēšanas.

Tuvākās projekta aktivitātes:
Liepājas pilsētas pašvaldība ir iepirkusi pakalpojumu, kuru nodrošinās Liepājas Neredzīgo biedrība, kā rezultātā cilvēki ar dažāda veida īpašām vajadzībām, varēs uzlabot savas dzīves prasmes, saņemot sociālā pakalpojuma teorētiskās un praktiskās nodarbības (vairāk informācijas šeit: http://www.redzigaismu.lv/…/projekta-saredzi-citadak-iesak…/).
Projekts tiek īstenots Interreg Latvia - Lithuania Programme ietvaros.
 
 

 
Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgu attieksmi pret personām ar invaliditāti un uzlabot personu ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā. Projektā paredzēts pielāgot infrastruktūru, veikt apmācības un sabiedrības informēšanu, apmainīties ar pieredzi un stiprināt abu valstu partneru organizāciju sadarbību mērķa grupas dzīves kvalitātes uzlabošanas nolūkos.
 
Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče

Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu


 

PROJEKTA PIEREDZES APMAIŅA LATVIJĀ UN LIETUVĀ
 
Š.g. 12. un 13. oktobrī notika Interreg Latvia - Lithuania Programme atbalstīta projekta “Saredzi citādāk” Nr. LLI-212 pirmais pieredzes apmaiņas brauciens, kuru organizēja Kurzemes plānošanas reģions. Braucienā piedalījās visu piecu projekta partneru pārstāvji, kā arī Kurzemes pašvaldību sociālo dienestu darbinieki un nevalstisko organizāciju pārstāvji.
 
Pirmajā dienā dalībnieki apmeklēja Klaipēdas pilsētas sociālo dienestu. Pēc laipnās sagaidīšanas, sociālā dienesta vadītāja iepazīstināja ar centra darbu, telpām un piedāvātajiem pakalpojumiem. Centram ir ļoti plašs piedāvāto pakalpojumu klāsts, kuru aktīvi izmanto Klaipēdas pilsētas iedzīvotāji. Viens no pieprasītākajiem pakalpojumiem ir mājas aprūpe cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuram tiek novirzīta liela daļa centra resursu. Centra vadītāja izstāstīja ne tikai labās prakses piemērus, bet arī darba ēnas puses. Dalībnieki uzdeva daudz jautājumu, uz kuriem tika saņemtas izsmeļošas atbildes. Latvijas puses partneriem, katram ir dažāda pieredzes savās organizācijās, organizējot darbu un nodrošinot pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tādēļ jo interesantāk bija uzzināt Lietuvas partneru pieredzi.

Tālāk dalībnieki devās uz Kretingas dienas centru, kurš izveidots bijušā bērnu dārza telpās un kurā tiek uzņemti vecāka gada gājuma cilvēki ar dažādām īpašām vajadzībām. Interesanti, ka centra darbu gandrīz pilnā apjomā sponsorē vietējā pašvaldība, tikai par ēšanu jāmaksā pašiem centra apmeklētājiem. Latvijas puses pārstāvjiem šāda centra ideja šķita ļoti interesanta, jo faktiski vecmamma vai vectēvs no rīta tiek atvests un vakarā savākts, līdzīgi kā bērns bērnudārzā un visām pusēm šāds pakalpojums ir izdevīgs, jo cilvēks netiek atstāts mājas bez pieskatīšanas, viņam pa dienu ir kur palikt, centrā ir interesanti, tiek satikti cilvēki ar līdzīgām interesēm, ir iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs.

Pēc dienas centra dalībnieki devās uz projekta partnera organizāciju- Kretingas dienas aktivitāšu centru, kurā centra vadītāja izrādīja pielāgotās telpas, izstāstīja visu par piedāvātajiem pakalpojumiem sākot no mūzikas terapijas līdz psihologa konsultācijām. Centrā tiek piedāvāti pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajiem traucējumiem, arī redzes traucējumiem. Projekta ietvaros šajā centrā tiks iegādāta īpaša datorprogramma, kas dos iespēju cilvēkiem ar redzes traucējumiem lietot datoru un tā piedāvātās iespējas., kā arī tiks veikta telpu pielāgošana, lai cilvēki ar dažādiem traucējumiem varētu pilnvērtīgi darboties dienas centrā.

Otrajā dienā dalībnieki devās uz Latviju, kur rīta pusē apmeklēja Liepājas pilsētas sociālo dienestu. Dienesta vadītāja iepazīstināja klātesošos ar plašo pakalpojumu klāstu, prezentācijā parādīja visus Liepājas dienas centrus, bērnu namu un patversmes un detalizēti izstāstīja par Liepājas sociālā dienesta piedāvātajiem pakalpojumiem. Dalībniekus pārsteidza tas, ka centrs ir ļoti labi pielāgots cilvēkiem ar dažādām īpašām vajadzībām, gan ar kustību, gan redzes traucējumiem. Šī projekta ietvaros Liepājas pilsētā tiks izvietotas koka laipas uz pludmali, kas nodrošinās pludmales pieejamību, tāpat tiks izvietotas taktilās kartes un norādes pašvaldības ēkās, lai tās kļūtu pieejamākas cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Pēc tam tika apmeklēta Liepājas Neredzīgo biedrība, kur vairāk kā stundas garumā, dalībniekus vadāja pa centru un izrādīja, kādas aktivitātes ir pieejamas cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tur pieejami gan dažādi rokdarbi, gan ir datorklase un bibliotēka ar grāmatām braila rakstā, gan sporta zāle, kurā cilvēki ar redzes traucējumiem var pat spēlēt galda tenisu (īpaši pielāgotu). Tāpat biedrības telpās tiek organizētas rehabilitācijas nodarbības cilvēkiem pēc tikko gūtas traumas (redzes zaudējuma), kuru rezultātā tiek iemācītas visas prasmes no jauna, lai spētu pilnvērtīgi dzīvot jaunajos apstākļos.

Pēc Liepājas ceļš tālāk veda uz Saldu, kur otrs Latvijas projekta partneris izrādīja Saldus sociālo dienestu un dienas centru. Piedāvātie pakalpojumi ir līdzīgi kā Liepājā, taču ļoti patīkami dalībniekus pārsteidza Saldus dienas centra mūzikas pedagoģe, kas dalībniekus iesaistīja spēlē, kur katram, neatkarīgi no īpašām vajadzībām, ļāva izjust kopības sajūtu caur mūziku, ko dalībnieki radīja savām rokām , spēlējot dažādus taustiņinstrumentus. Dienas centrā dalībnieki satika arī pašus centra apmeklētājus, kas atzinīgi novērtēja šādu centru pastāvēšanu un to piedāvātās aktivitātes.

Brauciena rezultātā, gan projekta partneri, gan dalībnieki, nodibināja kontaktus, iepazina partneru organizācijas un to piedāvātos pakalpojumus, apskatīja pielāgotās telpas, ieraudzīja arī to, ko plānots paveikt šī projekta rezultātā, kur Klaipēdas un Kretingas partneri veiks infrastruktūras pielāgojumus, Liepājas un Saldus partneri vides un telpu pielāgojumus.

Projektā plānoti vēl divi pieredzes apmaiņas braucieni, kuru laikā plānots plašāk apskatīt projekta partneru pilsētu dažādu organizāciju darbu, kas strādā un piedāvā pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Rezultātā, divas dienas iepazīstot un apskatot dabā kā strādā partneru organizācijas, partneri un dalībnieki viens no otra ieguva vērtīgu pieredzi un kontaktus, un ieraudzīja, kas vēl uzlabojams savās vai partneru organizācijās.
 
   
Kopilde no Kretingas                                                 Liepājas sociālā dienesta apmeklējums
 
Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgu attieksmi pret personām ar invaliditāti un uzlabot personu ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā. Projektā paredzēts pielāgot infrastruktūru, veikt apmācības un sabiedrības informēšanu, apmainīties ar pieredzi un stiprināt abu valstu partneru organizāciju sadarbību mērķa grupas dzīves kvalitātes uzlabošanas nolūkos.
  
Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče
Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu


 

PROJEKTA ATKLĀŠANAS PASĀKUMS

 

Š.g. 30.augustā Klaipēdā notika Interreg Latvia - Lithuania Programme ietvaros īstenotā projekta "Saredzi citādāk" LLI-212 atklāšanas pasākums. Kopumā pasākumu apmeklēja turpat 50 interesenti, ieskaitot projekta partnerus no Kurzemes plānošanas reģiona, Liepājas, Saldus, Kretingas un Klaipēdas pašvaldībām.  Plašāka sabiedrība un interesenti no dažādām organizācijām tika iepazīstināti ar projekta plānotajiem rezultātiem, kā arī ar vērtīgu pieredzi iepazīstināja Liepājas neredzīgo biedrība, tās vadītājs Māris Ceirulis prezentēja Liepājas pilsētas pieredzi vides pielāgošanā cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Klātesošie ar neviltotu interese skatījās un klausījās stāstītajā, uzdeva jautājumus par dažādām niansēm pielāgojumu veikšanā, iekļaušanā  pilsētplānošanas dokumentos un ieviešanā dzīvē, kā arī izteica cerību, ka citas Latvijas un Lietuvas pilsētas sekos Liepājas piemēram un visus nākotnes remontdarbus vai jaunbūvējamus objektus veiks ņemot vērā visu sabiedrības locekļu vajadzības, jo kā pierādījies Liepājas gadījumā, vides pielāgojumus labprāt izmanto ne tikai cilvēki ar īpašām vajadzībām, bet visa sabiedrība kopumā.


Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgu attieksmi pret personām ar invaliditāti un uzlabot personu ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā. Projektā paredzēts pielāgot infrastruktūru, veikt apmācības un sabiedrības informēšanu, apmainīties ar pieredzi un stiprināt abu valstu partneru organizāciju sadarbību mērķa grupas dzīves kvalitātes uzlabošanas nolūkos

Projekta ieviešanu atbalsta Eiropas Reģionālais attīstības fonds. Projekta ieviešana paredzēta no 2017.gada 1. maija līdz 2019.gada 30. aprīlim. Projekta kopējās izmaksas sastāda 493 044,31 EUR (t.sk. Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi 419 087,65 EUR).


Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče

Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu


NOTIKUSI PROJEKTA UZSĀKŠANAS SANĀKSME
 
Šā gada 13. jūlijā Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar diviem Latvijas un diviem Lietuvas partneriem (Saldus novada pašvaldība, Liepājas pilsētas dome, Kretingas Dienas aktivitāšu centrs un Klaipēdas pilsētas sociālais dienests) organizēja pirmo projekta uzsākšanas sanāksmi Saldū, kuras laikā tikās projekta darba grupas un vadības grupas pārstāvji no projekta partneru organizācijām. Tikšanās laikā tika izrunātas projekta uzsākšanas aktivitātes, savstarpējā sadarbība un komunikācija, plānotās projekta darbības kopumā un detalizēti izrunātas projekta pirmajā periodā ieviešamās aktivitātes.
 
 
Laika posmā līdz šā gada oktobrim paredzētas aktivitātes četrās darbas pakās, menedžmenta ietvaros paredzētas darba grupas tikšanās; ieviešanas jomā paredzēta tīklošanās- pieredzes apmaiņas brauciens starp partneriem; speciālistu kompetences paaugstināšanas apmācības; informatīvi pasākumi sabiedrības izpratnes veicināšanai, kā arī veikta aprīkojuma iegāde sociālo pakalpojumu uzlabošanai projekta partneru organizācijās.
   
Šajā periodā tiks rīkots projekta atklāšanas pasākums Klaipēdā, kurā notiks plašāka sabiedrības informēšana par šo projektu un tā sasniedzamajiem mērķiem. Projekta komunikācijas aktivitāšu ietvaros, informācija par projektu tiks ievietota projekta partneru mājas lapās un sabiedriskajos medijos.
 
Nākamajos periodos projekta ietvaros tiks izveidota īsfilma sabiedrības informēšanai, lai veicinātu sabiedriskās domas mainu un veicinātu izpratni par personām ar invaliditāti un personām ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā. Prezentāciju var apskatīt šeit>>>.


Projekta ietvaros tiks veikti infrastruktūras pielāgojumi cilvēkiem ar invaliditāti un redzes traucējumiem, pieejamības uzlabošana un dzīves kvalitātes paaugstināšana.
 
Projekta ieviešanu atbalsta Eiropas Reģionālais attīstības fonds. Projekta ieviešana paredzēta no 2017.gada 1. maija līdz 2019.gada 30. aprīlim. Projekta kopējās izmaksas sastāda 493 044,31 EUR (t.sk. Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi 419 087,65 EUR).
 
 
Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče
Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu
 PROJEKTS “SAREDZI CITĀDĀK”
(projekta nosaukums angliski “See Another Way”, akronīms “I See”)
Projekta numurs: LLI-212

 
 
PROJEKTA MĒRĶIS: veicināt vienlīdzīgu attieksmi pret personām ar invalditāti un uzlabot personu ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā.
 
Mērķi plānots sasniegt stiprinot sadarbību, uzlabojot sabiedrības izpratni, paaugstinot speciālistu kompetences un pilnveidojot infrastruktūru, tādējādi uzlabojot sociālo pakalpojumu pieejamību, efektivititāti un dažādību.
Pielāgojumi personām ar redzes traucējumiem un invaliditāti atbilstoši Universālā dizaina principiem ir būtiski un vēl aizvien ir inovācija Latvijā un Lietuvā.
Pielāgojot infrastruktūru un aprīkojumu, nodrošinot mērķtiecīgus pasākumus, tiks pinveidoti sociālie pakalpojumi un infrastruktūra pierobežas reģionos. Personas ar redzes traucējumiem un invaliditāti būs galvenie projekta ieguvēji. Pielāgota infrastruktūra un aprīkojums būs noderīgi kā pakalpojumu lietotājiem, tā sabiedrībai un tūristiem.
Projekts nodrošina kompleksu risinājumu, lai uzlabotu cilvēku ar redzes traucējumiem un invaliditāti dzīves kvalitāti, samazinātu diskrimināciju un nodrošinātu labākas iespējas piedalīties pierobežas reģionu ekonomiskajā, sociālajā, politiskajā un kultūras dzīvē.
Kopīga mācīšanās par personu ar redzes traucējumiem vajadzībām un iespējamiem risinājumiem, attīstītot un nodrošinot līdzīgus pakalpojumus, stiprinās organizāciju sadarbību Programmas teritorijā.
 
PROJEKTA ĪSTENOTĀJS
Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar 2 Latvijas un 2 Lietuvas partneriem:
 
PROJEKTA ĪSTENOŠANAS ILGUMS
2017.gada 1. maijs - 2019.gada 30. aprīlis.
 
PROJEKTA FINANSĒJUMS
493 044,31 EUR (t.sk. Eiropas Reģionālā attītības fonda līdzekļi 419 087,65 EUR)
 
 
  
Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče
Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu