Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Maijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
123456
789
AICINĀM UZ SEMINĀRU "PIRMIE SOĻI EKSPORTĀ. AR KO
AICINĀM UZ SEMINĀRU "EKSPORTA MĀRKETINGS UN PARTNERU PIESAISTE
10
111213
14
KOMERSANTI AICINĀTI IZMANTOT ES FONDU ATBALSTU ENERGOEFEKTIVITĀTES UZLABOŠANAI RAŽOŠANAS
LAUKSAIMNEKI VARĒS PRETENDĒT UZ ATBALSTU TŪRISMA ATTĪSTĪŠANAI, SAVUKĀRT NE
VEICINĀS MĀJRAŽOTĀJU PRODUKCIJAS REALIZĀCIJU TIRGŪ Otrdien, 24. aprīlī, valdība
IESPĒJA PIETEIKTIES ATBALSTAM MEŽSAIMNIECĪBĀ No 2018.gada 19.aprīļa līdz 2018.gada
ŠĪ GADA VASARĀ UZŅĒMĒJIEM BŪS PIEEJAMI 37,6 MILJONI EIRO PĒTĪJUMIEM INOVATĪVU PRODUKTU
VALSTS GARANTIJAS VARĒS SAŅEMT PLAŠĀKS KOMERSANTU LOKS Ministru kabineta sēdē šā gada 24.
IZSLUDINĀTS LIFE PROJEKTU KONKURSS 2018.GADAM 18.aprīlī Eiropas Komisija (EK) ir
AICINĀJUMS PIEDALĪTIES SOCIĀLAJĀ INICIATĪVĀ "DARBA BĒRNI" Lai rosinātu veidot ģimenēm
15
IESKATS CETURTAJĀ KURZEMES VIDES GIDU APMĀCĪBU SESIJĀ PROJEKTS “DABAS TŪRISMS VISIEM
LIETUVAS TŪRISMA SPECIĀLISTI APGŪST KURZEMES PIEREDZI INOVATĪVU TŪRISMA PRODUKTU UN
16
17181920
21
NOTIKUSI OTRĀ PERIODA UNIGREEN PROJEKTA VADĪBAS SANĀKSME LLI-010 “Dabas tūrisms visiem
22
23
PROJEKTĀ SĀKSIES BEZMAKSAS SPECIĀLISTU APMĀCĪBAS LLI-212 “SAREDZI CITĀDĀK” (“I
24
252627
28293031
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2017-06-12


KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONA PAŠVALDĪBU PĀRSTĀVJU DALĪBA PROJKETA PIEREDZES APMAIŅAS BRAUCIENĀ NĪDERLANDĒ

 
Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvji no 29.maija līdz 4,jūnijam piedalījās, Igaunijas – Latvijas programmas projekta “Kājāmgājēju maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā”, pieredzes apmaiņa braucienā uz Nīderlandi.
 
Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Latvijas lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” ievieš Igaunijas – Latvijas programmas atbalstītu projektu, kura mērķis ir izveidot kājāmgājēju maršrutu gar jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā, lai iekļautos kopējā E9 Eiropas kājāmgājēju maršrutā. Kurzemē šis maršruts virzās gar jūra piekrasti 350 km garumā un sastāda 1/3 daļu no visa plānotā maršruta garuma Latvijā un Igaunijā!
 
Lai mācītos no Nīderlandes, vairāk kā 60 gadu, pieredzes veidojot kājāmgājēju maršrutus tika organizēts mācību brauciens uz Nīderlandi.Braucienā piedalīties tika aicināti piekrastes teritoriju pārzinātāji, tūrisma informācijas centru, pašvaldību attīstības veicinātāji -  pa vienam pārstāvim no katras Kurzemes reģiona piekrastes pašvaldībām un arī  Engures novada.
 
Brauciens tika organizēts ar autobusu, tāpēc Nīderlandē no visa brauciena laika tika pavadītas tika 3 pilnas dienas.
 
 
Pirmā diena tika aizvadīta Gelderland reģionā, kur norisinājās vairākas tikšanas. Tika apmeklēts Veluwezoom Nacionālā parkaapmeklētāju centrs un De Hoge Veluwe nacionālā parkagalveno biroju, kur guvām ieskatu par taku izveides principiem un vajadzībām Nacionālā parka teritorijas.
Pirmajā dienā tika apmeklēta arī Wandelnet organizācija, kura nodarbojas ar pārgājienu maršrutu izstrādi (10 476 km garu tīklojumu Nīderlandē), marķēšanu un reklamēšanu. Tās vadītājs Joep Naberg klātesošos iepazīstināja ar organizācijas struktūru, izdevumu veidošanas pamatprincipiem, mārketinga kanāliem ar kuriem tie strādā. Kā arī iepazīstināja ar Kājāmgājēju pētījumu rezultātiem Niderlandē – to vecumu, nepieciešamībām, vidēji veikti distances garumu dienā, ieņēmumu apmēru uz nozari kopumā u,c, datiem.
Dienas noslēgumā mums tika dota iespēja piedalīties simtās koku kurpju pārgājienu takas atklāšanas pasākumā.
 
Otro dienu tika ieplānota pavadījām Nīderlandes ziemeļos. Pirms došanās uz ziemeļiem vēl apmeklējām SNP Natur Reizenofisu Gelderland. Aģentūrā, kura nodarbojas ar grupu braucienu un individuālu ceļotāju maršrutu organizēšanu kājāmgājējiem, velobraucējiem, laivotājiem u.c. interesentiem. Uzzinājām vidējo klientu profilu, to vajadzības plānojot ceļojumu un ceļojuma laikā.

Mācības turpinot devāmies uz Nīderlandes ziemeļiem, kur tikāmies ar Vladimir Mards – piekrastes maršruta attīstītāju Nīderlandē  un taku izveides konsultāciju firmas „Lopende zaken”vadītāju. Kopā devāmies 10 km pārgājienā, kura laikā tikāmies ar pārgājienu taku vēstniekiem, brīvprātīgajiem, iepazinām dažādus takas marķēšanas veidus. Apmeklējām vietējos uzņēmējus un Dehaldes ielejas apmeklētāju un bērnu izglītības centru.
 
Ceļā uz trešās mācību dienas galamērķi Frisland tika izbraukts piekrastes maršruts Afsluitdijk.
Šajā dienā mums kā pavadonis pievienojās Ben Rutter– Nacionālās Kājāmgājēju Asociācijas pārstāvis, kurš dienas gaitā informēta par asociācijas darbību un atbildēja uz interesējošiem jautājumiem.
Braucienu turpinājām ar tikšanos Leeuwander vēstures arhīvā, kur izmantojot viņu plašās telpas tika organizēta tikšanas ar Recreatieschap De Marrekriteun Merk Frieslandasociācijām.
Organizācija Recreatieschap De Marrekritepastāstīja par savu 60 gadus ilgās pieredzes laikā izstrādāto darbības modeli. Takas uzraudzības, atjaunošanas un brīvprātīgo iesaistes mehānismu, kā arī citām ar taku veidošanu saistītām lietām.
Merk Friesland organizācijaspārstāves dalījās pieredzē mārketinga kanālu izveides principos, mājas lapas veidošanā, zīmolvedībā u.c. jautājumos ar kuriem saskārušies reklamējot savu reģionu un sadarbību ar pašvaldībām un privāto zemju īpašniekiem. Kā arī deva savu vērtējumu mūsu kājāmgājēju maršruta iespējamajiem logo.
Apmeklējām Harlingen pilsētu, kur tikāmies ar Ben van Ham – Harlingenas tūrism informācijas aģentūras direktoru un Hogo van Avest – Harlingenas reģionālā muzeja vadītāju. Tika iepazīts muzejs, osta un uzņēmēju viedoklis par kājāmgājēju maršrutu nepieciešamību.
Apmeklējām agrāk slavenu mākslinieku ciematu Aerden Plaats, kur tikāmies ar vietējiem uzņēmējiem un apskatījām infrastruktūras objekts dažādos takas posmos.
 
Lai plašāk iepazītos ar mācību braucienā sniegto informāciju aicinu iepazīties ar sagatavotajām prezentācijām:
SNP Natuur Reizen
Recreatieschap De Marrekrite
Wadden Wandelen video: 

https://www.youtube.com/watch?v=a_eXJjLCerI


 
Informāciju sagatavoja:
Aija Neilande
Projekta koordinātore
Kurzemes plānošanas reģions
aija.neilande@kurzemesregions.lv