Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Septembris >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3
AICINĀM UZ DIVU DIENU MĀCĪBĀM - "PIEREDZES APGŪŠANA "KĀ DZĪVO CILVĒKS AR REDZES
4
5
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONA ATTĪSTĪBAS PADOME DISKUTĒ PAR SADARBĪBAS UZLABOŠANU
VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA (VKKF):IZSLUDINĀTIE PROJEKTU KONKURSI VKKF līdz 21. septembrim
6
5 NEDĒĻAS NOGALES BŪS UNIKĀLA IESPĒJA APSKATĪT INDUSTRIĀLĀ MANTOJUMA OBJEKTUS Piecas
ZIEMEĻVALSTU UN BALTIJAS VALSTU MOBILITĀTES PROGRAMMAS „KULTŪRA”IETVAROS IR IZSLUDINĀTS
7
89
TURPINĀS PIETEIKŠANĀS UZŅĒMĒJDARBĪBAS ATBALSTA GRANTAM REMIGRANTIEM BIZNESA IDEJU
VASARĀ KURZEMĒ ATJAUNOTI UN APMEKLĒTĀJIEM ATKLĀTI TRĪS INDUSTRIĀLĀ TŪRISMA
10
AIZVADĪTS PIRMAIS SEMINĀRS DEGRADĒTU TERITORIJU SAKĀRTOŠANAI PROJEKTA “CLEAN
11
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS AICINA UZ SEMINĀRIEM KURZEMES KĀ SPORTA UN ATPŪTAS
12
PROJEKTA “KURZEME VISIEM” IETVAROS PĀRRUNĀ AKTUALITĀTES AR TALSU NOVADA SOCIĀLĀ DIENESTA
13
AICINĀM PIETEIKTIES PERSONAS AR GARĪGA RAKSTURA TRAUCĒJUMIEM BEZMAKSAS PAKALPOJUMU SAŅEMŠANAI
14
1516
17
SKATIES DISKUSIJU TIEŠRAIDĒ "PIEKRASTES "GUDRĀ" IZAUGSME: KĀ TĀ MAINĪSIES NĀKAMAJOS
18
KULDĪGAS MĀKSLAS NAMĀ NORISINĀSIES REĢIONĀLĀ DISKUSIJA PAR KURZEMES AINAVU DĀRGUMIEM2018.
19
20
27. - 28. SEPTEMBRĪ TALSOS AICINĀM UZ APMĀCĪBĀM „PIEREDZES APGŪŠANA "KĀ DZĪVO
21
2223
24252627282930
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2018-06-12


IESKATS 4.-5.JŪNIJĀ NOTIKUŠAJĀ SEMINĀRĀ-NOMETNĒ "PAR DROŠU JŪRU" 
 
Š.g. 4-5.jūnijā Rojā, atpūtas un sporta kompleksā “Dzintarkrasts” Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar biedrību “Dabai laba tūrisma biedrība” organizēja divu dienu semināru-nometni bērniem, jauniešiem un bīvprātīgajiem “Par drošu jūru”.
 
 
KPR foto
 
Pasākuma mērķis bija informēt dalībniekus par Baltijas jūras ekosistēmu un bioloģisko daudzveidību, piekrastē iespējamajiem apdraudējumiem videi, katastrofu pārvaldīšanas organizēšanu, kā arī iesaistīt jauniešus un citus brīvprātīgos, kas dzīvo Baltijas jūras piekrastē, vides katastrofu un citu ārkārtas situāciju izraisītu seku likvidēšanas pasākumos.

Pasākumā kopā piedalījās kopā vairāk kā 120 dalībnieki – piekrastes ekoskolu skolēni un pedagogi, Kurzemes reģiona vides gidi un tūrisma nozares pārstāvji, kā arī piekrastē dzīvojoši jaunieši un iedzīvotāji, kam rūp jūras ekosistēma un drošība. Pasākumā piedalījās arī 30 skolēni un 3 pedagogi no Igaunijas, kas aktīvi līdzdarbojas Pērnavas dabas skolā.

4.jūnijā notika dažādas interaktīvas teorētiskās lekcijas par tādām tēmām kā civilās aizsardzības organizāciju valstī, piekrastes teritorijā iespējamie apdraudējumi, sekas, katastrofu pārvaldīšanas organizācija, kuģošanas negadījumu risku izvērtējums un jūras piesārņojuma seku likvidācijas organizācija. Prezentācijas sniedza Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Krasta apsardzes dienesta, Latvijas Hidroekoloģijas institūta un biedrības “Vides risinājumu institūts” pārstāvji. Pēcpusdienā dalībnieki apmeklēja arī Rojas atkritumu šķirošanas staciju un apskatīja Rojas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kur uzzināja atbildes uz dažādiem praktiskiem jautājumiem par pareizu atkritumu šķirošanu, nodošanu, ūdens kvalitāti utml. Pēc praktiskajiem apmeklējumiem dalībnieki veica apmēram 2km garu maršrutu gar jūras krastu Žocenē, kur savāca vairāk kā 10 maisus ar jūras krastā atrastajiem atkritumiem un, atgriežoties nometnē, mēģināja tos pareizi sašķirot. Noslēgumā dalībnieku mēroja vairāk kā 4km distanci gar jūras krastu Kolkasragā, izejot arī Kolkas priežu taku, pārgājienā laikā savācot dabīgos jūras krastā atrodamos materiālus (kokus, zarus, akmentiņus utml.) instalāciju izveidei.
 
 
KPR foto
 
Savukārt 5.jūnijā no iepriekšējā dienā salasītajiem atkritumiem un dabīgajiem materiāliem dalībnieki veidoja instalācijas, kas pēc pasākuma būs apskatāmas Rojas Tūrisma informācijas centrā, Rojas Jūras zvejniecības muzejā un Mērsraga Tūrisma informācijas centrā. Kā arī apmeklēja Rojas ostu, kur tikās ar ostas kapteini Gunāru Reinholdu, kas dalībniekiem sniedza informāciju par obligāto drošības pasākumu ievērošanu, izejot jūrā. Notika arī aizraujoša sesija ar mikroskopiem, analizējot jūrā sastopamo floru un faunu. Noslēgumā dalībnieki strādāja pie informatīvo plakātu sagatavošanas par tēmu “Droša jūra”, izmantojot nometnē iegūtās zināšanas par to, kas tad ir droša jūra, un saņēma balvas dažādās nominācijās – kā aktīvākie jūras dzelmes pazinēji, drosmīgākie jūras dzelmes pazinēji, drošas jūras eksperti un grupu komandu kapteiņi.
 
 
KPR foto

Pilna pasākuma programma ŠEIT>>>

Pasākuma prezentācijas:

Kurzemes plānošanas reģions – Informācija par projektu

Latvijas Hidroekoloģijas institūts - Baltijas jūras ekosistēma un bioloģiskā daudzveidība

VUGD Civilās aizsardzības pārvalde - Informācija par civilās aizsardzības organizāciju valstī

VUGD Civilās aizsardzības pārvalde - Piekrastes teritorijā iespējamie apdraudējumi, sekas, katastrofu pārvaldīšanas organizācija, īstenotie glābšanas pasākumi un negadījumi piekrastē

Krasta apsardzes dienests – Kuģošanas negadījuma risku izvērtējums, iespējamie scenāriji un jūras piesārņojuma seku likvidācijas organizācija


Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Kurzemes plānošanas reģiona
Projekta koordinatore
Elza Ozoliņa
Tālrunis: 26043231, elza.ozolina@kurzemesregions.lv

Pasākums organizēts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.g. projekta “Drošība piekrastē un jūras teritorijā Latvijā un Igaunijā” ietvaros.